Aktuality

Ve čtvrtek 3.12. otvíráme!

30.11. - Ve čtvrtek 3.12. otvíráme!

Od čtvrtka 3. prosince můžete za řádných bezpečnostních opatřeních opět navštívit náš obchůdek, Vodní dům a výjimečně letos i paraZOO. O víkendu bude otevřen i Dům přírody Blaníku. Těšíme se na vás!

 
Geopark Kraj blanických rytířů členem nové Asociace geoparků

1.10. - Geopark Kraj blanických rytířů členem nové Asociace geoparků

Dne 30.9.2020 byla oficiálně zapsána Asociace geoparků ČR, z.s. Zakladateli Asociace jsou Národní geopark Ralsko, Národní geopark Železné hory a Globální geopark UNESCO Český ráj. Na založení asociace se dále podílel i Národní geopark Podbeskydí, Národní geopark Kraj blanických rytířů a Národní geopark Broumovsko.

 
Na Podlesí bylo vysazeno 2000 rostlinek rozchodníku huňatého

29.09. - Na Podlesí bylo vysazeno 2000 rostlinek rozchodníku huňatého

Výsadba proběhla přírodní rezervaci Podlesí v chráněné krajinné oblasti Blaník. Výsadba je součástí regionálního akčního plánu, který má zajistit, aby tato drobná dvouletá rostlina z naší přírody úplně nezmizela.  

 
Sošky Blanických rytířů už jsou u svých právoplatných držitelů

7.07. - Sošky Blanických rytířů už jsou u svých právoplatných držitelů

Spolu s dalšími zástupci neziskových organizací Podblanicka jsme předávali ocenění Blanický rytíř třem osobnostem, které komise letos ocenila pro jejich zásluhy o přírodní a kulturní dědictví regionu.

 
Cesta za regionálními produkty Kraje blanických rytířů 19. 7. 2020

30.06. - Cesta za regionálními produkty Kraje blanických rytířů 19. 7. 2020

Český svaz ochránců přírody Vlašim pořádá první ,,kolo“ plánované cesty za regionálními produkty po nových držitelích značky Koordinátor značky KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®. Účastníci exkurze poznají a hlavně ochutnají to nejlepší z kraje pod Blaníkem.

 
Značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® získali vinuté perly, pivo, chléb, vyzrálé hovězí i bylinná kosmetika a čaje

19.06. - Značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® získali vinuté perly, pivo, chléb, vyzrálé hovězí i bylinná kosmetika a čaje

Značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produk® získalo dalších pět producentů - rodinná farma Václava Vilímovského z Trhového Štěpánova, paní Kubiasová pro své šperky z vinutých perel, piva a chmelová limonáda z Rodinného pivovaru Švihov, karbovaný, podmáslový a samožitný chléb společnosti Benea s.r.o. a 100% přírodní kosmetika a bylinné čaje z Experimentální zahrady pod Blaníkem.

 
Kraj blanických rytířů se představil jako certifikovaná turistická destinace

27.11. - Kraj blanických rytířů se představil jako certifikovaná turistická destinace

Předseda Kraje blanických rytířů, z.s. Mgr. Viktor Liška pokřtil 26. listopadu 2019 společně s hejtmankou Středočeského kraje Ing. Jaroslavou Pokornou Jermanovou Certifikát oblastní organizace destinačního managementu, který Kraji blanických rytířů udělila národní agentura pro cestovní ruch CzechTourism.

 
Sváteční pochod přes Blaníky

27.11. - Sváteční pochod přes Blaníky

17. listopadu 2019 se konal již 4. ročník Svátečního pochodu přes Blaníky. Start i cíl byl v Domě přírody Blaníku, Krasovice 19. Akce se zúčastnilo 80 dospělých s 20 dětmi a také 20 psů.

 
Beseda s autorem knihy Zlatodůl Roudný u Vlašimi

19.11. - Beseda s autorem knihy Zlatodůl Roudný u Vlašimi

V úterý 17. prosince od 17 hodin se uskuteční v sále Podblanického ekocentra beseda s Ing. Václavem Zemkem, autorem druhého doplněného vydání knihy Zlatodůl Roudný u Vlašimi. Součástí programu bude promítání, prodej knih i autogramiáda autora.

 
Staňte se jedním z lektorů v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim

1.11. - Staňte se jedním z lektorů v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim

Doplňujeme tým lektorů environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty. Hledáme vhodného člověka, který sdílí naše nadšení pro ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví (nejen) na Podblanicku, jsou mu vlastní myšlenky ochrany přírody a životního prostředí a rád pracuje s lidmi.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21  -  >>