Všechny aktuality

Na den vody do Vodního domu

aktuality

5.03.2018

Utíká to jako voda a světový den vody, který je určen na 22. března, „přiteče“ za necelé tři týdny. Je to ideální příležitost pro návštěvu Vodního domu v Hulicích, který je pro návštěvníky otevřen celoročně.

Vodní dům se nachází v blízkosti vodní nádrže Švihov (lidově nazývané Želivka). Jedná se o jednu z evropsky významných lokalit, které společně s ptačími oblastmi tvoří soustavu chráněných území Natura 2000. Vyskytuje se zde řada významných živočichů, jako jsou: netopýr černý a bolen dravý. Kuřička hadcová roste pouze v Českém masivu a 90% současné produkce pochází právě z hadcových skal u Želivky.

Na co se zde můžete těšit? Například na interaktivní expozici o vodě, která je rozdělena do 5 částí – Vodní mikrosvět, Pod vodní hladinou, Mokřadní život, Nekonečná cesta vody a Výlet do historie. Co každá z nich obsahuje a co se pod těmito názvy ukrývá? Přijeďte to zjistit a vyzkoušejte si vše na vlastní oči, ruce i uši. „Pokud si chcete dopřát prohlídku v klidném tempu, doporučuji, abyste si vyhradili alespoň dvě hodiny,“ jsou slova vedoucí střediska Tereza Ptáčková z Českého svazu ochránců přírody Vlašim, který Vodní dům provozuje.

Praktické informace

Vstupné:

Dospělí: 90 Kč
Děti (3 - 15 let): 50 Kč
Studenti (ISIC), senioři: 60 Kč
ZTP, ZTP/P, průvodce osoby se ZTP/P:  50 Kč
Rodinné vstupné 2+3: 200 Kč
Slevy:

ZELENÁ KARTA ČSOP:
Dospělí: 50 Kč
Děti: 30 Kč
Studenti, senioři: 40 Kč
Rodinné vstupné: 100 Kč

Expozice je bezbariérová.

Otevírací doba:

Úterý až neděle
Říjen - březen 9:00 – 16:00
Duben – září 9:00 – 17:00

Psi s košíkem a na vodítku, anebo v tašce, mohou do expozice zdarma.

 

Autor: Bc. Ester Lachmanová
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: ------