Všechny aktuality

Velikonoce ve Včelím světě

aktuality

26.03.2018

Ve škole to bzučí jako v úle, především o přestávce. V Hulicích tomu není jinak, využili starou školní budovu, ve které vytvořili Včelí svět. Od 1. července roku 2012 zde můžete navštívit expozici, kterou nenajdete nikde jinde ve střední Evropě.

Vychází z místní včelařské tradice a jejím cílem je obnovit cestovní ruch na venkově. Seznámíme se tu životem včel, a také můžete zažít malé včelí dobrodružství. Informace o životě včel doplňují interaktivní prvky. Dotykové obrazovky a pomůcky pro práci včelaře, si mohou vyzkoušet jak děti, tak i dospělí. Když vstoupíte mezi obří plástve, budete si připadat jako včela v úle. V zážitkové dílně si vyrobíte něco z včelích produktů, které se obměňují.

Jedním ze zážitků může být stáčení medu nebo výroba svíček ze včelího. Venku si pak prohlédnete živé včely v prosklených úlech. Kromě prohlídek nabízí Včelí svět také tematické akce. První se chystá na Velikonoce. Když budete mít zájem, můžete si ozdobit kraslice včelím voskem, uplést pomlázku nebo si vyrobit ozdobu do velikonočního květináče. V přízemí budovy také najdete obchůdek s různými včelími produkty, literaturou o včelách a suvenýry. V létě se můžete zastavit na komentovanou Večerní prohlídku.

Praktické informace:

Vstupné:
Dospělí: 60,- Kč
Děti (3-15 let): 30,- Kč
Studenti, důchodci, ZTP: 40,- Kč
Rodinné vstupné (2+2): 150,- Kč                                        
Skupina nad 10 osob: sleva 5%
Skupina nad 20 osob: sleva 10%

Otevírací doba:
V sobotu 31. 3. 2018 10 – 16 hodin.

Duben – září: úterý – pátek 10 – 16 hodin, sobota a neděle 10 – 17 hodin.
Říjen: soboty, neděle a státní svátky 10 – 16 hodin.

Další informace o Včelím světě najdete na: http://www.vcelisvet.cz/

Autor: Bc. Ester Lachmanová
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: ------