Všechny aktuality

Navštivte Dům přírody Blaníku

aktuality

16.04.2018

Mnohá místa v naší vlasti jsou jedinečná svým geniem loci. Hora Blaník je jednoznačně spjatá s pověstí o vojsku spícím v hoře, které vyjede na pomoci, až bude českému národu nejhůře. Pokud chcete poznat tuto oblast, která je zároveň nejmenší chráněnou krajinnou oblastí v České republice, navštivte Dům přírody Blaníku.

Dům přírody Blaníku je otevřen od roku 2015 a ukazuje návštěvníkům přírodu CHKO Blaník a národního geoparku Kraj blanických rytířů.  „Největším exponátem je model krajiny Blanické brázdy v úseku mezi obcemi Sázava a Mladá Vožice. Blanickou legendu připomíná rytíř v brnění, obraz průřezu horou z divadelní hry Járy Cimrmana nebo speciální otvor do hory Blaníku, ze kterého je slyšet, co se v hoře děje.

V podkroví domu je pro návštěvníky připraveno několik krátkých filmů o přírodě národního geoparku Kraj blanických rytířů,“ uvádí Ivana Křížová ze Správy CHKO Blaník. Pro děti, jsou v expozici připravené různé zábavné prvky a kvízy. Můžete se vydat po naučné stezce „S rytířem na Blaník“, kde se dozvíte podrobné informace o místní historii i přírodě.

Praktické informace:

Otvírací doba:
Duben–září: Út–Ne 9:30–17
Říjen–březen: So, Ne, svátky a silvestr: 10–16,

Vstup a parkování zdarma

Více informací naleznete na: www.dumprirody.cz/blanik/

Autor: Bc. Ester Lachmanová
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: ------