Všechny aktuality

Lokální producenti mohou žádat o udělění značky do 18. října

aktuality

10.10.2018

Výrobci regionálních výrobků a poskytovatelé služeb se během října mohou opět ucházet o udělení značky „KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt“. O tom, kdo značku získá, rozhodne certifikační komise, která zasedne na konci října letošního roku. Posuzovat se bude především kvalita, vazba na region, a také šetrnost k životnímu prostředí. Značka „KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt“ zastřešuje lokální producenty výrobků, poskytovatele stravovacích a ubytovacích služeb. Největší výhodou pro vlastníky certifikátu je možnost společné propagace v regionu a navázání vzájemné spolupráce.

Certifikát značky „KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt“ získaly již přes tři desítky výrobků a služeb, a to jak tradičních, tak i novinek, které si své místo na trhu teprve hledají.

O značku mohou požádat velké i malé firmy, živnostníci a dokonce i fyzické osoby nepodnikající na území v hranici působnosti MAS Blaník a Posázaví. Je však nezbytné, aby tu měl původ výrobek či služba. Jedná se přibližně o oblast mezi Jílovým u Prahy a Želivkou a Stříbrnou Skalicí a Miličínem. Podrobné podmínky udělování značky včetně přihlášek jsou ke stažení na www.csop.cz a www.regionalni-znacky.cz/kraj-blanickych-rytiru. Uzávěrka pro posílání žádostí je 18. října 2018.

Autor: Alena Konvalinová
Kategorie:
Projekt: Regionální značka
Regionální značka