/ Geopark KBR
Všechny aktuality

Cesta za regionálními produkty Kraje blanických rytířů 19. 7. 2020

aktuality

30.06.2020

Vlašimsko. Český svaz ochránců přírody Vlašim pořádá první ,,kolo“ plánované cesty za regionálními produkty po nových držitelích značky Koordinátor značky KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®. Účastníci exkurze poznají a hlavně ochutnají to nejlepší z kraje pod Blaníkem.

Den začne ukázkou Experimentální bylinkové zahrady pod Blaníkem, kde budou k ochutnání zdejší 100% přírodní čaje a k vyzkoušení první řada bylinné kosmetiky. Autobus bude pokračovat do Němčic, kde své brány otevře Rodinný pivovar ŠVIHOV a představí to nejlepší ze své produkce. Odpoledne stráví účastníci v Trhovém Štěpánově na Farmě Vilímovský, která produkuje vyzrálé hovězí.  I tady bude připravena ochutnávka, tentokrát z grilu.

„Možná, že jsou to právě události posledních měsíců, které nám otevřou oči, a my zjistíme, že to nejlepší z našeho regionu opravdu nenajdeme v supermarketu,“ říká Eva Albertová, koordinátorka značky KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®.

Přihlášky se přijímají do naplnění kapacity, nejpozději však do 15. 7. 2020 na adrese produktyKBR@csop.cz. Více informací na čísle 737 022 126.

 

 

Eva Albertová

(tel. 737 022 126, produkty@csop.cz)

Doplňující informace:

Značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® uděluje Český svaz ochránců přírody ve spolupráci s Asociací regionálních značek, turistickou oblastí Kraj blanických rytířů, MAS Posázaví, MAS Voticko a CHKO Blaník. O značku mohou požádat velké i malé firmy, živnostníci a dokonce i fyzické osoby nepodnikající. Tato značka garantuje zejména místní původ výrobku, ale také jeho kvalitu a šetrnost k životnímu prostředí. Kromě výrobků je značka udělována také stravovacím a ubytovacím službám se vztahem k regionu a jeho tradicím a nově též zážitkům.

Kompletní přehled všech platných certifikátů najdete na www.regionalni-znacky.cz/kraj-blanickych-rytiru/

 

Tuto akci podpořil Středočeský kraj. 

Autor: pořadatel
Kategorie: akce
Projekt: Regionální značka
Regionální značka