Votice

Sakrální památkyCyklostezky a naučné stezkyKontaktSlužbyVideaDalší zajímavosti

Sakrální památky

  • Klášter sv. Františka z Assisi
Klášter sv. Františka z Assisi nechal v roce 1627 vybudovat Sezima Z Vrtby, tehdejší majitel Votického panství. Stavba trvala pouhé dva roky. Klášter se skládá ze čtyřech jednopatrových budov uprostřed nichž se nachází rajský dvůr.
  • Kostel sv. Václava ve Voticích
Původně gotický kostel ve Voticích byl v roce 1731 barokně přestavěn a v letech 2000-2001 zrekonstruován. Před kostelem si můžete prohlédnout sousoší sv. Václav s blanickými rytíři od sochaře Čeňka Vosmíka.

  • Kopie jeruzalémského Božího hrobu
Kopie budovy Božího hrobu je z roku 1685 a nalézá se na bývalém františkánském hřbitově ve Voticích.

  • Židovský hřbitov ve Voticích
Byl založený před rokem 1538, nejstarší dochovaný náhrobek je z roku 1716. Můžete si zde prohlédnout stálou expozici "Židé a židovské památky na Voticku". Kontakt: Vápenná ulice, tel.: 317 814 292 - správce židovského hřbitova.

  • Procházka k poutní kapli sv. Vojtěcha
Cestou si můžete prohlédnout barokní sousoší Kalvárie u osady Amerika.
 

Cyklostezky a naučné stezky

Naučná stezka "Kolem Votic za poznáním"
Trasa naučné stezky začíná a končí na náměstí ve Voticích a je dlouhá 8 km. Vycházkový okruh má celkem devět zastavení, která vás postupně seznámí s tím, co kolem roste, běhá a létá, navštívíte poutní kapli sv. Vojtěcha, dozvíte se, proč se zdejšímu kraji říká Česká Sibiř, povíme Vám o slavných osobnostech, kterým zdejší kraj učaroval, o šibeničním vrchu i majestátním votickém javoru.
Kromě informací o zajímavých místech regionu je součástí každého panelu nějaký úkol, a to nejen pro děti. Leckterý rébus dokáže potrápit i dospělého. Všechny rébusy, které tematicky souvisí se zaměřením jednotlivých panelů, jsou sestaveny tak, aby se daly vyřešit bez jakýchkoliv pomůcek přímo na místě. Není tedy nutné se na procházku vyzbrojovat tužkou a papírem.
 
  • Votická kopretina
Votice tvoří pomyslný střed kopretiny a z něj jako okvětní lístky vycházejí všechny doporučené okruhy, které můžete mezi sebou kombinovat, propojovat nebo si je zkracovat.

KONTAKT


SLUŽBY

 
Po kliknutí na piktogramy se zobrazí podrobnější popis objektu vhodný pro hendikepované, rodiče s kočárky či seniory.

Videa:

Františkánský klášter ve Voticích


Další zajímavosti v okolí: MiličínVotice - Vápencový lom.