Infocentrum, Vlašim


 

                 

      

Kompletní metodiku a vysvětlení piktogramů naleznete ZDE.Uživatelský popis objektu

Vstup

Infocentrum se nachází v přední části zámeckého nádvoří. Povrch komunikace v bezprostředním okolí tvoří dlažební kosky.

Před vstupem do IC jsou +3 schody (výška 18 cm, hloubka 32 cm, šířka 186 cm). K jejich překonání je na pravé straně k dispozici přímá rampa (sklon až 12 %, šířka min. 110 cm, délka 276 cm) opatřená jednostranným madlem (výška 94 cm). Manipulační prostor nad rampou je dostatečný. Jednokřídlé vstupní dveře (šířka 90 cm) se otevírají mechanicky směrem dovnitř. Zvonková signalizace není k dispozici. Ze zádveří (šířka 118 cm, hloubka 250 cm) vedou do interiéru IC další jednokřídlé dveře (šířka 80 cm), které se otevírají mechanicky směrem do interiéru.

 

Interiér

Manipulační prostor v interiéru je dostatečný. Po pravé straně je k dispozici pult (výška 109 cm) bez možnosti podjezdu.

 

Hygienické zázemí

Částečně přístupná uzamčená toaleta je k dispozici po pravé straně cca 10 metrů od infocentra. Přístupová komunikace je tvořena kostkami s podélným sklonem (až 14 %). Za jednokřídlými vstupními dveřmi (šířka 80 cm), které se otevírají mechanicky směrem dovnitř, se nachází přímá rampa (sklon 15%, šířka 112 cm, délka 400 cm) opatřená jednostranným madlem (výška 93 cm). Následují trvale otevřené jednokřídlé dveře (šířka 80 cm) směrem k upravené kabině.

 

Toaleta (dveře šířka 80 cm; kabina šířka 166 cm, hloubka 146 cm) je uzamčená, klíč je k dispozici v infocentru. Jednokřídlé dveře do WC jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zleva. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 100 cm). Splachování je umístěno vzadu. Toaletní mísa je vybavena jedním pevným a jedním sklopným madlem. Zrcadlo není k dispozici.

 

Parkování

Jedno vyhrazená parkovací stání se nacházejí na parkovišti cca 100 m od infocentra. Přístupovou komunikaci tvoří dlažební kostky s velkými spárami v podélném sklonu (až 5 %).
 

Kontakt:

Tel.:  317 847 207, 734 362 091
E-mail: info@vlasimskypark.cziczamek@vlasimskypark.cz
http://www.vlasimskypark.cz/turisticke-informacni-centrum/
 


Fotogalerie:


  • budova IC
  • zádveří
  • zádveří, dveře do interiéru
     
  • pult v IC
  • rampa
  • vjezd na toalety
     
  • bezbariérová toaleta
  • umyvadlo