Huť František, Sázava


 

   

                 

   
        

Kompletní metodiku a vysvětlení piktogramů naleznete ZDE.Uživatelské popis objektu
Vstup

Z parkovacího místa je vjezd na chodník (vjezd označen pomocí vodícího pásu), chodník ke vchodu ze zámkové dlažby – sklon se mění. Vstupní skleněné dveře jsou dvoukřídlé (hlavní křídlo šířka 100 cm, vedlejší křídlo 100 cm), otevírají se mechanicky směrem dovnitř. Následuje prostor recepce, na zemi dlažba, pult ve výšce 110 cm. Možnost 2 tras prohlídky.
 

Interiér

První prohlídka individuální nebo v případě zájmu s průvodcem. Vchod do expozice přes skleněné dveře dvoukřídlé (hlavní křídlo šířka 140cm, vedlejší 80 cm), otevírají se mechanicky směrem ven. Veškeré průjezdy i dveře jsou širší než 80 cm. Pro projití celé expozice nutnost použití lávky (šířka 120 cm, zábradlí 100 cm). Vstup na lávku po použití výtahu. Výtah má dveře výtahové šachty široké 80 cm, otevírají se automaticky, čistá průchozí šířka je 80 cm. Klec je hluboká 130 cm, široká 80 cm. Při dojezdu nevzniká převýšení. Madlo je umístěno v kabině na boční straně ve výšce 90 cm, V kabině umístěno sklopné sedátko, ovládací panel vpravo, nejvyšší ovládací prvek ve výšce 100 cm. Popis je i v Breilovém , reliéfním písmu a hlasovém záznamu. Výtah spojuje přízemí s mezipatrem (galerie) a 1. patrem (lávka). Dále je v expozici přímá rampa, plocha nad rampou i pod ní je dostatečná, povrch je z parket, šířka rampy je 150 cm, délka 312 cm, sklon 10,5 %, madlo ve výšce 100 cm.  V expozici jsou na podlaze parkety nebo leštěný beton.
 
 
Druhá prohlídka je pouze s průvodcem, je zde možnost absolvovat i kurzy (většina prací se provádí vsedě). Všechny průchody i dveře jsou širší než 80 cm. Na podlaze je leštěný beton.
 
V prohlídce 2 rampy – 1. rampa – leštěný beton, šířka 260 cm, délka 200 cm, sklon 13,6 % , umístěna mezi dvěma stěnami, na stěnách nejsou madla, plocha pod rampou dostatečná, nad rampou dveře (otevírá průvodce)
                                 - 2. rampa - leštěný beton, šířka 140 cm, délka 340 cm, sklon 4,5 %, madlo ve výšce 100 cm, plocha pod rampou dostatečná, nad rampou dveře (otevírá průvodce).

Hygienické zázemí

Bezbariérové WC se nachází v přízemí. Kolem recepce vpravo do chodby, druhé dveře vpravo. WC je volně přístupné v oddělení ženy. Vstup přes předsíň (šířka 185 cm, hloubka 260 cm). Vstupní dveře do předsíně jsou označené, jednokřídlé (šířka 90 cm), otevírání mechanicky směrem ven, bez madel. Světlo ovládané automaticky. Kabina je  široká  180 cm, hluboká  150 cm. Dveře na WC jsou označené, jednokřídlé (šířka 80cm), otevírají se mechanicky směrem ven (madlo na vnitřní i vnější straně). WC mísa je umístěna napravo ode dveří, vzdálenost od boku mísy k levé straně je 130 cm a vzdálenost od pravého boku mísy k pravé stěně 26 cm. Levé madlo je sklopné (délka 80 cm, ve výšce 83 cm), pravé je sklopné (délka 82 cm, výška 83 cm), osová vzdálenost madel 60 cm.  Kabina již není osvětlená automaticky, vypínač vpravo ode dveří, ve výšce 115 cm. Umyvadlo součástí kabiny s pákovou baterií (ve výšce 85 cm), bez madel, mýdelník ve výšce 100 cm, koš vedle záchodové mísy Signalizační nouzové tlačítko je umístěno před záchodovou mísou, ovládání pomocí šňůrky končí 5 cm nad zemí, druhé tlačítko umístěno vedle vypínače (ve výšce115 cm). V objektu není přebalovací pult.
 
 

Parkování

Průjezd branou do areálu, přímo proti vchodu do expozice se nachází 2 vyhrazená parkovací stání (povrch dlažba, beze sklonu)

Kontakt:

Na Kácku 218, Sázava
tel.: +420 327 321 809
info@cestyskla.cz
www.cestyskla.cz
  

Fotogalerie:

 
  • vchodové dveře
  • výtah
  • bezbariérová toaleta
     
  • zábradlí v expozici
  • rampa