Restaurace U Blanických rytířů, Vlašim

 

                 

      

Kompletní metodiku a vysvětlení piktogramů naleznete ZDE.

 

Uživatelský popis objektu
Vstup a interiér

Na nádvoří jsou dlažební kostky, ale uprostřed vede pás velkých dlaždic (široký 98 cm).
Hlavní vstup do budovy je – 7 schodů. Pod schody je prostor před dveřmi (šířka 120 cm, délka 100 cm). Dveře jsou napravo pod schody, jsou jednokřídlá (šířka 101 cm, práh 3 cm), otevírají se mechanicky směrem ven. Následuje zádveří (šířka 240 cm, hloubka 568 cm). Restaurace je vlevo, + 3 schody, chodbou (šířka 139 cm, délka 443 cm, koberec) ke dveřím do restaurace. V chodbě jsou po levé straně toalety.

Dveře do restaurace jsou jednokřídlé (šířka 98 cm), otevírají se mechanicky směrem ven. Vstup do první místnosti, kde je 7 stolů (dlažba, koberec). Do druhé místnosti se dostanete pře – 3 schody. Je zde také 7 stolů (dlažba, koberec). Restaurace má dvě místnosti spojené – 3 schody a salonek.

Do restaurace je také možné se dostat přes venkovní terasu. V zimních měsících je zamčená. Doporučujeme proto návštěvu s asistentem, protože je nutné v restauraci nahlásit (lze i telefonicky), aby odemkli dvěře na terasu. K terase se dostanete, když na pravé straně nádvoří, hned za infocentrem zabočíte vpravo dolů (příčný sklon až 14 %, podélný sklon , kostky), pokračujete v cestě okolo budovy zámku (celá trasa asi 150 m, průjezd dostatečný, kostky) až narazíte na terasu. Mezi cestou a terasou je odvodňovací žlábek a schod (výška 3 cm). Po levé straně jsou jednokřídlé dveře (šířka 96 cm), otevírají se mechanicky směrem ven, kterými se dostanete k baru (průjezd 150 cm), na konci baru odbočit vlevo do první místnosti restaurace.

Salonek je přístupný z nádvoří zámku. Vstup je na pravé straně – 8 schodů ke dveřím. Přede dveřmi je prostor (šířka 120 cm, délka 120 cm). Dveře jsou jednokřídlé (šířka 88 cm), otevírají se mechanicky směrem ven. Nalevo od dveří je zvonek (výška 113 cm). Salonek je asi pro 25 osob a je vhodný pro uzavřenou společnost.
 

Hygienické zázemí

Toalety jsou umístěny nalevo v chodbě před restaurací. Toaleta pro hendikepované je samostatná a uzamčená, nutno požádat obsluhu o klíč. Dveře do kabiny jsou jednokřídlé (šířka 79 cm), otevírají se mechanicky směrem ven z kabiny, madlo chybí, uzamykání na klíč. Vypínač (výška 131 cm). Kabina (šířka 149 cm, hloubka 206 cm). Mísa je umístěna v levém rohu kabiny (madla chybí). Umyvadlo (výška 84 cm), baterie (páková, výška 100 cm), mýdelník (výška 84 cm), zrcadlo (výška spodní hrany 108 cm). V objektu jsou i běžné bariérové toalety.
 

Parkování

Restaurace se nachází na nádvoří zámku ve Vlašimi. Vyhrazená stání jsou vzdálena asi 200 metrů (přes dlažební kostky s velkými mezerami, sklon až 5%).
 

Kontakt:

Zámek 1, Vlašim
Rezervace na tel.: 732 878 238
ublanickychrytiru@seznam.cz
www.ublanickachrytiru.cz
 

Fotogalerie:

  • hlavní vstup do restaurace
  • vedlejší vstup (okolo baru)
  • vstup od baru do restaurace
     
  • odvodňovací žlábek (vedlejší vstup přes venkovní terasu)
  • vstup do salonku