Zámek Zruč nad Sázavou


 

                 

      

   

Kompletní metodiku a vysvětlení piktogramů naleznete ZDE.


Uživatelský popis objektu

Vstup

K zámku se projíždí bránou (šířka 93 cm), dále je cesta ze zpevněné písčité cesty až k hlavní bráně (sklon 1 %) Brána je široká 200 cm (otevřená), zde se nachází vlevo vchod do infocentra (zakoupení vstupenek). Dále branou (šířka 200 cm) na nádvoří, zde po cestě z dlaždic vpravo ke vstupním dveřím do zámku. Vstupní masivní dveře jsou jednokřídlé (šířka 110 cm), otevírají se mechanicky směrem dovnitř. Následuje chodba šířka 160 cm a délka 1244 cm. Vlevo od vchodu se nachází expozice regionálního muzea. Vstupní masivní dveře jsou dvoukřídlé (hlavní křídlo šířka 58cm, vedlejší křídlo šířka 62 cm), otevírají se mechanicky směrem ven. Expozice regionálního muzea je přístupná, nejmenší průjezdná šířka je 105 cm. Výška některých vitrín je pouze ve výšce 120 cm.

Expozice muzea se nachází v prvním patře, přístup z chodby je přes dvoukřídlé dveře (hlavní křídlo šířka 61cm, vedlejší křídlo šířka 67 cm), otevírají se mechanicky směrem ven.

Ty vedou na chodbu, šířka 179 cm k výtahu. Výtah umístěn vlevo, dveře výtahové šachty široké 80 cm, otevírají se automaticky, čistá průchozí šířka je 80 cm. Klec je široká 110 cm, široká 140 cm. Při dojezdu vzniká schod 1 cm. Madlo je umístěno v kabině na zadní straně ve výšce 90 cm, V kabině umístěno sklopné sedátko, ovládací panel vpravo, nejvyšší ovládací prvek ve výšce 1,18 cm. Popis i v Breilovém písmu a hlasový záznam.

 

Interiér

V prvním patře je umístěna expozice muzea. Vstupní masivní dveře (hlavní křídlo šířka 90cm, vedlejší křídlo šířka 90 cm), otevírají se mechanicky směrem ven. Expozice je průchozí po použití plošiny celá kromě dvou místností (Zelená jídelna a koupelna). Dveře jsou dostatečně široké, prahy do 5 cm, na podlaze jsou parkety nebo dlažba, v okruhu je bariérové WC. Plošina v expozici je šikmá na levé straně schodiště, uzamčená, přístup zajistí průvodce. Nosnost plošiny je 225 kg. Šířka 91,5 cm, hloubka 100 cm, průchozí. Nástup i výstup je čelní, nástupní plocha je dostatečná (šířka, hloubka více než 150 cm) Převýšení mezi plošinou a podlahou je 8 cm, nájezd (výjezd) se sklápí automaticky. Zábrana se sklápí automaticky. Ovladače jsou umístěny uvnitř plošiny, výška ovladačů je 100 cm. Plošina je zalomená přes 1 podlaží (11 schodů).

Expozice panenek se nachází ve třetím patře. Použití výtahu. Následuje chodba (šířka 185 cm, délka 370 cm). Vstupní dveře do expozice jsou masivní jednokřídlé (šířka 90 cm), otevírají se mechanicky směrem ven. Expozice je celá bezbariérová.

 

Hygienické zázemí

Bezbariérové WC se nachází v přízemí zámku. Z chodby za hlavními dveřmi zámku je chodba (šířka 160 cm, hloubka 1244jcm) je umístěna na levé straně. WC je přístupné ze společné předsíně (šířka 96 cm, hloubka 292 cm). Vstupní dveře do předsíně jsou označené, jednokřídlé (šířka 90 cm), otevírání mechanicky směrem dovnitř, bez madel. Světlo ovládané automaticky. Kabina je samostatná, společná (šířka 170 cm, hloubka 176 cm). Dveře na WC jsou označené, jednokřídlé (šířka 80cm), otevírají se mechanicky směrem ven (madlo chybí). WC mísa je umístěna nalevo ode dveří, vzdálenost od boku mísy k levé straně je 26 cm a vzdálenost od pravého boku mísy k pravé stěně 105 cm. Levé madlo je pevné (délka 60 cm, ve výšce 77 cm), pravé je sklopné (délka 84 cm, výška 75 cm), osová vzdálenost madel 80 cm. Kabina již není osvětlená automaticky, vypínač vlevo ode dveří, ve výšce 129 cm. Umyvadlo součástí kabiny s pákovou baterií (ve výšce 95 cm), bez madel, mýdelník ve výšce 100 cm, koš pod umyvadlem. V objektu není přebalovaní pult.

 

Parkování

Před branou do zámku je jedno parkovací stání pro vozíčkáře, šikmo k obrubníku (podélný sklon 1,6%, příčný 3%). Povrch je z kostek s velkými spárami.

 

Kontakt:

Zámek 1, Zruč nad Sázavou
tel. infocentrum: 327 531 329
infocentrum@mesto-zruc.cz
www.mesto-zruc.cz

 

 • Infocentrum, Zruč nad Sázavou 

 

 • Penzion Pod Zámkem, Zruč nad Sázavou
Fotogalerie:


 • vyhrazené parkovací místo před zámkem
 • brána před vstupem do zámku
 • vstup do zámku (za branou)
  
     
 • vstup do zámku
 • cesta do zámku
 • hlavní vstup do zámku
     
 • plošina v expozici
 • vchod do expozice panenek
 • výtah v zámku
     
 • výtah
 • kabina výtahu
 • bezbariérová toaleta