Kudy k nám

Jak se k nám dostanete?


Automobilem

Od Prahy po dálnici D1 - na Vlašim odbočte na sjezd 49, na Zruč nad Sázavou sjezd 56 a na Votice sjezd číslo 21.
Od Brna po dálnici D1 – na Vlašim odbočte na sjezdu 49, na Zruč nad Sázavou sjezd 56 a na Votice sjezd číslo 41.
Od Tábora – do Vlašimi jeďte po silnici 137, asi po 18km pokračujte po silnici 125, do Zruče na Sázavou po silnici 137, poté asi 12km po silnici 150 a po 450m pokračujte na silnici 127 a do Votic po silnici 3/E55, poté jeďte výjezdem na silnici 150 na Havlíčkův Brod/Čechtice/Votice.
 

Vlakem

Od PrahyVlašim - rychlíkem do Benešova u Prahy, poté osobním vlakem do Vlašimi, do Zruč nad Sázavou -  musíte rychlíkem do Kutné Hory a poté osobním vlakem do Zruče a do Votice -  rychlíkem do Olbramovic, poté osobním vlakem do Votic.
Od Brna - Vlašim – vlakem EC (Eurocity) do Prahy, poté rychlíkem od Benešova u Prahy, poté osobním vlakem do Vlašimi, Zruč nad Sázavou – vlakem EC do Kolína, poté osobním vlakem do Kutné Hory a nakonec osobním vlakem Zruče nebo rychlíkem do Světné nad Sázavou a poté osobním vlakem do Zruče, Votice – vlakem EC do Prahy, poté rychlíkem do Olbramovic a nakonec osobním vlakem do Votic nebo rychlíkem do Veselí nad Lužnicí, rychlíkem do Tábora a osobním vlakem do Votic.
 Od Tábora: Vlašim – rychlíkem do Benešova u Prahy, poté osobním vlakem do Vlašimi, Zruč nad Sázavou – rychlíkem do Benešova, poté osobním vlakem do Čerčan, následně osobním vlakem do Zruče, Votice – rychlíkem do Olbramovic a následně osobním vlakem do Votic.
 

Autobusem

Od Prahy: Vlašim – přímý spoj, Zruč nad Sázavou – s přestupem v Uhlířských Janovicích, Votice – s přestupem v Miličně
Od Brna: Vlašim – s přestupem v Praze, Zruč nad Sázavou – s přestupem v Praze nebo s přestupem v Jihlavě, Havlíčkově Brodě a Ledči nad Sázavou, Votice - s přestupem v Praze
Od Tábora: Vlašim– s přestupem ve Voticích, Zruč na Sázavou – s přestupem v Pelhřimově a v Hořici nebo s přestupem ve Vlašimi a Zruči nad Sázavou, Votice – přímý spoj.
 

Na kole

Cyklotrasy na Podblanicku: Přes Javořickou hůrkuRomantické zámecké parky, Po stopách blanických rytířůVlašimské aleje, Na koje s dětmi zámeckým parkem Konopiště, Český Šternberk – Louňovice pod Blaníkem, Český Šternberk – Postupce, Okolo řeky Sázavy, Posázaví z Českého Šternberka do Týnce nad Sázavou, Zruč nad Sázavou – Davle, Vlašim – Český Šternberk.