Muzeum Podblanicka, Růžkovy lhotice


 

                 

      


Kompletní metodiku a vysvětlení piktogramů naleznete ZDE.

 

Uživatelský popis objektu
Vstup

Cesta k objektu vede po zpevněné cestě (sklon 5,1%), plocha přímo před branou je řešena pomocí dlažebních kostek s velkými spárami (sklon podélný 16 %, příčný 3,5 %). Zpevněná cesta je od dlažebních kostek oddělena pomocí obrubníku vysokého 5 cm. Vstup do objektu je přes masivní, jednokřídlá vrata (průjezdová šířka 90 cm), otevírají se mechanicky směrem dovnitř. Povrch nádvoří tvoří dlažební kostky s velkými spárami, tráva a zpevněná cesta. Zámek se nachází vpravo od vrat.
 
 Hlavní dveře do zámku jsou masivní, dvoukřídlé (průjezdová šířka hlavního křídla je 56 cm, průjezdová šířka vedlejšího křídla je 58 cm, výška dřevěného prahu je 1 cm), otevírají se mechanicky směrem ven.  Přímo v pravém  rohu u dveří je umístěn intercom ve výšce 150 cm.
 

Interiér

Pokladna se nachází v přízemí objektu. Dostanete se k ní, když chodbou od hlavních dveří projdete rovně do další chodby (dveře stejné jako vchodové) a pak se dáte v další chodbě vpravo. Zde jsou i klíče od WC.
 
Expozice se nachází v prvním patře, jediný možný přístup vede přes schody, ty jsou umístěny vlevo od vstupních dveří.  Schodiště je 160 cm široké, pravotočivé s mezipodestou. Nástupní rameno má 12 schodů, zábradlí je umístěné na levé straně tohoto ramene ve výšce 100 cm. První schod je 5 cm vysoký a 63 cm hluboký, ostatní schody jsou 32,5 cm hluboké a 11 cm vysoké. Pak následuje mezipodesta, ta je 167 cm široká a 370 cm hluboká. Výstupní rameno je také 160 cm široké, má 12 schodů hlubokých 32,5 cm a vysokých 11 cm, zábradlí je umístěno na pravé straně schodiště ve výšce 80 cm.
 
Dveře v expozici jsou masivní, dvoukřídlé, otevírají se mechanicky směrem dovnitř (průjezdná šířka hlavního ramene je 60 cm, průjezdná šířka vedlejšího ramena 64 cm), všechny dveře mají dřevěný práh vysoký 1 cm. V expozici jsou parkety a dlažba.
  

Hygienické zázemí

Bezbariérové WC chybí. Bariérové WC je umístěno na levé straně od brány v samostatném objektu. Klíče od WC jsou mimo sezónu v pokladně zámku. Do objektu se vstupuje přes schodiště (5 schodů, hloubka 33 cm, výška 15 cm a šířka schodiště je 185 cm), zábradlí je umístěno na pravé straně schodiště ve výšce 102 cm. Nad schody je přede dveřmi vedoucími do chodby k WC prostor (beze sklonu, povrch dlažba) 150 cm hluboký. Do chodby vedoucí k WC se vstupuje přes jednokřídlé, masivní dveře (průjezdná šířka 90 cm), otevírané mechanicky směrem dovnitř, dveře mají 3 cm vysoký, dřevěný práh. Následuje chodba (povrch dlažba) široká 290 cm a dlouhá 600 cm.
  

Parkování

Parkování je na zatravněné ploše (beze sklonu) před branou zámku. Parkoviště není označeno.
 

Kontakt:

Zámek 1, Čechtice
tel.:  317 853 157
zamek.lhotice@seznam.cz
http://www.muzeumpodblanicka.cz
 


Fotogalerie:

  • obrubník před branou
  • schodiště k toaletám
  • chodba k toaletám