Muzeum Podblanicka, Vlašim


 

                 

      

Kompletní metodiku a vysvětlení piktogramů naleznete ZDE.Uživatelský popis objektu
Vchod

Muzeum Podblanicka se nachází na nádvoří zámku ve Vlašimi. Na nádvoří jsou dlažební kostky, ale uprostřed vede pás velkých dlaždic (široký 98 cm).
K muzeu vedou + 4 schody (spodní je nejširší 400 cm, hloubka 30 cm, výška 12 cm; ostatní schody se zužují. Nad schody (před dveřmi) je plocha (šířka 100 cm, hloubka 60 cm), následuje hlavní vchod do muzea - dvoukřídlé dveře, které se otevírají mechanicky směrem ven (šířka hlavního křídla 72 cm, šířka vedlejšího křídla 71 cm, práh dveří 3 cm). Zádveří (šířka 164 cm, hloubka 64 cm). Následuje + 13 schodů, na pravé straně je zábradlí (výška 100 cm), nad nimi je prostor (šířka 416 cm, hloubka 563 cm).
 

Interiér

Nad schodištěm na pravé straně je vchod do expozice, vchod do pokladny a schody do trvalé expozice, na podlaze je dlažba.
Uprostřed pravé stěny je vchod do pokladny - dvoukřídlé prosklené dveře (hlavní křídlo šířka 76 cm, vedlejší křídlo šířka 75 cm), které se otevírají mechanicky směrem dovnitř. Následuje zádveří (šířka 100 cm, hloubka 70 cm), - 5 schodů a pod nimi pult s pokladnou.

Vstup do expozice (úplně napravo od schodiště), je skrz jednokřídlé dveře (šířka 80 cm), které se otevírají mechanicky. Následuje dostatečně široká chodba (leštěné parkety) zakončena dvoukřídlými dveřmi (hlavní křídlo šířka 66 cm, vedlejší dveře křídlo 74 cm), které se otevírají mechanicky ven (hlavní křídlo stále otevřené). Dveře vedou do hlavního sálu (šířka 473 cm, délka 1200 cm, naleštěné parkety). Poté jednokřídlými dveřmi (šířka 86 cm), které se otevírají mechanicky směrem dovnitř do menšího sálu (šířka 507 cm, délka 640 cm, stále otevřené, naleštěné parkety), kde jsou – 3 schody do tvaru písmene L (první je nejkratší, druhý je delší a třetí je nejdelší), na pravé straně je zábradlí (výška 100 cm). Z malého sálu se jednokřídlými dveřmi (šířka 80 cm), které se otevírají mechanicky, dostanete do krátké chodby (šířka 135 cm, délka 150 cm, dlažba) a následně do kruhové místnosti (šířka 430 cm dlažba).

Hygienické zázemí

Nachází se zde pouze běžné wc. Bezbariérová toaleta je buď v restauraci U Blanických rytířů (nachází se pod muzeum) nebo v Infocentru (asi 20 metrů od muzea). 
 

Parkování

Vyhrazená parkovací místa jsou vzdálena asi 200 metrů (přes dlažební kostky s velkými mezerami, sklon až 5%).
 

Kontakt:

Muzeum Podblanicka, Zámek
tel.: 317 842 927
e-mail: muzeumvlasim@seznam.cz
http://www.muzeumpodblanicka.cz
 

Fotogalerie:

  • budova muzea
  • vchod do muzea
  • zádveří se schody
     
  • pokladna