paraZOO, Vlašim


 

                 

      

Kompletní metodiku a vysvětlení piktogramů naleznete ZDE.Uživatelský popis objektu
Vstup


Vstup do objektu je z ulice Pláteníkova. Přístupová komunikace má místy podélný sklon až 10 % a nerovný povrch s historickou dlažbou s velkými mezerami. Vstupní masivní dveře jsou dvoukřídlé (hlavní křídlo šířka 100 cm, vedlejší křídlo šířka 100 cm), otevírají se mechanicky směrem dovnitř. Pokud má paraZOO otevřeno, jsou otevřena obě křídla dveří. Zvonek s interkomem (výška 162 cm, odsazení od dveří 25 cm) je umístěn vlevo na stěně vchodu.

Poté následuje chodba (šířka 170 cm) ze zámkové dlažby beze sklonu. V chodbě na levé straně je vstup do Ekoobchůdku, kde se kupují vstupenky. Chodby je zakončena dvoukřídlými dveřmi (hlavní křídlo šířka 100 cm, vedlejší křídlo šířka 110 cm). Pokud je paraZOO otevřena, je hlavní křídlo otevřeno. Pod dveřmi je odvodňovací žlábek. 

Následuje nádvoří ze zámkové dlažby (délka 1200 cm, šířka 400 cm). Po levé straně se nachází toalety. Poslední část nádvoří je dlouhá 770 cm má sklon až 12,9%. Nacházíme se u vstupu do paraZOO. Je zde dřevěná branka (šířka 110 cm). Cesta je z písčité zpevněné cesty bez sklonu (široké 72 cm) olemované kostkami. Po levé straně jsou umístěny klece s hendikepovanými zvířaty (středy popisných tabulí jsou umístěny ve výšce 120 cm). Cesta pokračuje k vydráriu, které se obejde z pravé strany. Na cestě se nachází +3 schody (šířka cm, hloubka cm), na schody navazuje cesta z velkých dlaždic (rozměry dlaždic, šířka cesty cm, délka cesty cm), které je zakončena - 3 schody (šířka cm, hloubka cm). Poté následuje cesta z dlaždic (šířka cesty, šířka dlaždic). Následují +4 betonové schody (šířka cm, hloubka cm). Schody navazují na dřevěný most (šířka cm, délka cm). Za mostem pokračuje cesta složená z malých žulových kostek, sklon trasy od mostu je až 7 %. Následuje opět dřevěný most (šířka cm), který plynule přechází v dřevěnou podlahu do kryté budovy, kde jsou umístěny klece dravců. Následují - 4 betonové schody (šířka cm, hloubka cm) a opět zpevněný písčitý povrh. Jsou zde dvě možnosti: buď písčitý zpevněný povrh, poté - 5 schodů a trávník. Tato cesta se spojí s druhou možností. Nebo zpevněný písčitý povrh, na který navazují malé žulové kostky a má až 30 % sklon vzhůru Stoupání vzhůru je dlouhé asi 640 cm a končí před vydráriem. Od vydrária se návštěvník vrací stejnou cestou, kterou přišel.

Hygienické zázemí

V přízemí je k dispozici částečně přístupná toaleta. Z chodby za hlavními dveřmi jsou na levé straně dvoukřídlé dveře (hlavní křídlo šířka 81 cm, vedlejší křídlo šířka 40 cm), otevírají se mechanicky směrem dovnitř, sklon je nulový a jsou bez prahu. Tím se dostanete do chodby (šířka 148 cm, hloubka 723,4 cm). Toaleta je umístěna nalevo. Kabina je samostatná a společná (šířka 124,7 cm, hloubka 200 cm). Dveře do kabiny (šířka 80 cm, madlo chybí). Wc mísa je umístěna naproti dveřím, madla chybí, vzdálenost od boku mísy k levé straně je 78 cm a vzdálenost od pravého boku mísy k pravé stěně 23 cm.
Ve dvoře jsou také toalety, ale zcela nepřístupné. Nachází se zde i přebalovací pult.

Parkování

V blízkosti objektu je řada parkovacích míst. Je zde i jedno vyhrazené parkovací místo (sklon až 15%, dlažební kostky).
 

Kontakt:

Pláteníkova 264, Vlašim
 
tel., fax: 317 845 169, 317 845 965
e-mail: vlasim@csop.cz
www.parazoo.cz
 

Fotogalerie:

 
 • hlavní vchod
 • expozice siluet a budek
 • pohled od vydrária
     
 • vydrárium
 • vydrárium
 • schody nad vydráriem
     
 • před k vodnímu ptactvu
 • cesta od vodního ptactva 
 • cesta k dravcům
     
 • cesta k sovám (před dravci doleva)
 • cesta zpět k vydráriu
 • toaleta